Dieta dla zapracowanych – o czym warto wiedzieć?

Byadmin

Dieta dla zapracowanych – o czym warto wiedzieć?

Nadwaga – to problem dzisiejszych czasów – uznawana jest często wręcz za chorobę cywilizacyjną. Na zbyt dużo kilogramów bardzo często narzekają zarówno osoby wykonujące pracę tzw. siedzącą – cały dzień spędzając przed komputerem, jak i osoby pracujące fizycznie – będące cały czas w ruchu.

Jak zatem powinna wyglądać dieta dla zapracowanych? Powinny one przede wszystkim zmienić nawyki żywieniowe – zrezygnować ze słodkich napojów i przekąsek takich jak np. batoniki, czekoladki, czy chipsy – te wszystkie produkty spożywcze zawierają mnóstwo kalorii. Oto jak osoby zapracowane powinny rozpocząć proces odchudzania.

Odchudzanie i dieta dla zapracowanych – od czego zacząć?

Pamiętaj, że jeśli chcesz zmienić swoje nawyki żywieniowe – przejść na dietę w celu odchudzenia się – zrzucenia zbędnych kilogramów, powinieneś przestrzegać kilku ważnych zasad. Na początku wspomnieliśmy już o tym, że ma to być dieta dla zapracowanych, czyli dla osób, które większość dnia spędzają wykonując swoje obowiązki zawodowe, po powrocie do domu, czekają na nie inne obowiązki – rodzinne, jak opieka nad dziećmi, przygotowanie posiłków itp., a po tym wszystkim – sen. Kolejnego dnia to samo.

Osoby zapracowane to takie osoby, które w czasie napiętego harmonogramu dnia nie mają czasu na to, aby poświęcić np. godzinę dziennie na ćwiczenia, bieg, czy inną aktywność fizyczną. Nie jest jednak wykluczone, że w czasie weekendu takie osoby mogą wygospodarować czas na sport – to zawsze coś i warto z tego skorzystać!

Dieta dla zapracowanych – kilka bardzo ważnych zasad

Poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych zasad jakimi powinna charakteryzować się dieta dla zapracowanych, zarówno dieta dla pracujących przed komputerem – wykonujących tzw. pracę siedzącą, jak i dieta dla osób, które podczas pracy są w ruchu:

  • pamiętaj, aby nie stosować zbyt rygorystycznej diety zwanej popularnie głodówką – może zaczniesz szybko zrzucać kilogramy, lecz po pierwsze taka dieta jest niezdrowa i niewskazana dla organizmu, a po drugie może się wiązać z efektem yo-yo – przekleństwem osób, które chcą się odchudzić – po szybkim zrzuceniu wagi, ta równie szybko lub nawet szybciej może powrócić;
  • omijaj szerokim łukiem automaty ze słodyczami i słodkimi napojami;
  • zawsze jedz rano śniadanie – np. muesli, kanapki z ciemnego pieczywa, jajecznica;
  • do pracy na drugie śniadanie zabierz ze sobą owoce i jogurt;
  • zawsze staraj się w miarę możliwości jeść obiad w domu – dobrą zasadą jest też przynajmniej częściowe przygotowanie go dzień wcześniej;
  • na podwieczorek możesz przygotować np. galaretkę owocową lub sałatkę;
  • staraj się dodawać do posiłków sporo ziół i przypraw – pamiętaj, że rośliny są naszym sprzymierzeńcem w walce z nadwagą;
  • jako napoje stosuj herbaty ziołowe oraz wodę mineralną.

To tylko kilka podstawowych wskazówek, jak powinna wyglądać dieta dla zapracowanych. Jeżeli podchodzisz do tematu na poważnie, powinieneś mieć rozpisaną dietę na każdy dzień, oczywiście z uwzględnieniem swoich preferencji smakowych. W tym celu skontaktuj się z ekspertami – dietetykami na projektzdrowie.info.

About the author

admin administrator