Prowadzenie firmy w Hiszpanii – zasady, o których należy pamiętać!

Byadmin

Prowadzenie firmy w Hiszpanii – zasady, o których należy pamiętać!

Hiszpania to fantastyczny kraj dla właścicieli zarówno małych, jak i dużych przedsiębiorstw. Choć działalność na terenie Hiszpanii jest w ostatnim czasie niezwykle popularna, założenie jej wiąże się z przestrzeganiem pewnych zasad, które są ściśle określone przez tamtejsze prawo. Prowadzenie firmy w Hiszpanii również nie jest takie proste, jak się wydaje, ale nie jest to niemożliwe. O czym powinni wiedzieć przedsiębiorcy chcący założyć firmę w Hiszpanii? Czy firma w Hiszpanii to dobry sposób na biznes? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań dotyczących założenia oraz prowadzenia firmy w Hiszpanii, znajdziecie w poniższym artykule!

 

Firma w Hiszpanii – jak założyć działalność w Hiszpanii?

W zależności od formy działalności, którą pragniemy założyć na terenie Hiszpanii, musimy wykonać pewne kroki, które pozwolą nam prowadzić firmę w Hiszpanii. Zgodnie z tym co udało nam się ustalić, firma w Hiszpanii może być:

  • jednoosobową działalnością gospodarczą – założenie jednoosobowej działalności gospodarczej w Hiszpanii przez obcokrajowców, związane jest z dopełnieniem formalności takich jak uzyskanie numeru identyfikacji obcokrajowca tj. N.I.E., otwarcie rachunku w hiszpańskim banku, uzyskanie numeru ubezpieczenia społecznego oraz rejestracja działalności w hiszpańskim systemie RETA,
  • spółką cywilną – założenie spółki cywilnej w Hiszpanii równie wymaga wypełnienia odpowiednich dokumentów oraz wizyt w hiszpańskich urzędach, spółka cywilna nie ma osobowości prawnej, na skutek czego zobowiązania firmowe są rozłożone na wszystkich wspólników spółki,
  • spółką handlową – spółka handlowa może być spółką osobową lub spółką kapitałową, w zależności od oferowanych przez przedsiębiorstwo usług i/lub produktów, założenie spółki wymaga uzyskania N.I.E. tak, jak w przypadku działalności jednoosobowej, oraz numeru identyfikacji podatkowej tj. N.I.F., dodatkowo założenie spółki handlowej w Hiszpanii wiąże się ze stworzeniem dokumentu, który określa sposób funkcjonowania spółki czyli statutu spółki.

Jak widać niezależnie od tego czy planujemy założenie jednoosobowej działalności czy spółki takiej jak założenie spółki w Hiszpanii, zobowiązani jesteśmy wypełnić niezbędne dokumenty i pozwolenia, dzięki którym nasze przedsiębiorstwo będzie legalnie prosperować na terenie Hiszpanii.

Więcej informacji: http://biuroksiegowewhiszpanii.pl

About the author

admin administrator