Zastosowanie tablic w warunkach domowych

Byadmin

Zastosowanie tablic w warunkach domowych

Choć tablice kojarzą się nam głównie z pomieszczeniami biurowymi lub szkolnymi, równie dobrze sprawdzają się one jako wyposażenie mieszkania. Nie tylko świetnie spełniają funkcję praktyczną, ale też mogą być wyjątkowym elementem wystroju poprzez nadanie mu specyficznego charakteru. 

 

Tablica korkowa – modnie i praktycznie

 

W jaki sposób wykorzystać tablicę korkową w domu? Ilość zastosowań ograniczona jest jedynie inwencją twórczą. Tablica drewniana na trzech nogach, będąca miniaturą tablicy szkolnej, świetnie sprawdzi się jako zabawka dla najmłodszych, jednocześnie rozwijając wyobraźnię oraz umiejętności pisania i rysowania. Równie dobrze może służyć jako element wystroju pokoju nastolatka, pełniąc funkcję wygodnego i dobrze widocznego organizera, gdzie zawiesić można plan lekcji, bilety na koncert, przypomnienie o spotkaniu, motywacyjny cytat, czy zdjęcia przyjaciół.

 

Świetnie sprawdzi się także jako element kuchni lub przedpokoju. Umieszczona w widocznym miejscu z powodzeniem może służyć jako nośnik informacji między domownikami. Za pomocą szpileczek przyczepia się na niej wszystkie ważne wiadomości takie jak plany zajęć, notatki, listy zakupów, przypomnienia i inne krótkie komunikaty. Minimalistyczna i elegancka tablica korkowa biała może również posłużyć jako interesujący element wystroju sypialni lub pokoju dziennego, wpisując się w modny trend eko. Obecnie na rynku znajdziemy szerokie spektrum tablic znajdujących różnorakie zastosowanie. (Przykładem może być oferta sklepu Tableo, jaką zobaczycie pod poniższym adresem: https://tableo.eu/tablice). Naprawdę jest w czym przebierać! 

Piękno w prostocie – tablice kredowe

 

Najbardziej tradycyjnym rodzajem tablic są zdecydowanie tablice kredowe, znane nam wszystkim doskonale ze szkolnych czasów. Świetnie sprawdzają się jednak w warunkach domowych, szczególnie jako element pokoju dziecięcego. Występują w kilku wariantach, zarówno tradycyjnej, jak i magnetyczno-kredowej, pozwalającej na przyczepianie do jej powierzchni magnesów, dzięki czemu dla młodszych domowników mogą stać się źródłem doskonałej zabawy.

Tablica interaktywna dla ceniących nowoczesność

 

Najbardziej zaawansowaną formą jest z kolei tablica interaktywna, która znajduje zastosowanie raczej na uczelniach i salach konferencyjnych, lecz można ją również zamontować w warunkach domowych. Jest to nowoczesne urządzenie, z wyglądu przypominające zwyczajną białą tablicę, które podłączone do komputera i projektora, może pełnić funkcję dużego monitora, działającego na dotyk. Jest to rozwiązanie kosztowne, ale z pewnością robi wrażenie. 

About the author

admin administrator